Sesja fotograficzna na wieczór panieński

Wieczór panieński to wyjątkowe wydarzenie w życiu przyszłej Panny Młodej. Może stać on się świetnym (i potrzebnym!) pretekstem do oderwania się od spraw związanych z organizacją ślubu, momentem na zrelaksowanie się i dobrą zabawę.

Sesje w trakcie wieczoru panieńskiego to zdecydowanie jedne z moich ulubionych rodzajów sesji fotograficznych. Uwielbiam fotografować kobiety, więc podczas wieczorów panieńskich czuję się jak ryba w wodzie :).

Sesja taka może mieć różną formę: wspólnej sesji przyszłej Panny Młodej i jej przyjaciółek, lub indywidualnej sesji portretowej Panny Młodej.

Sesja wspólna Panny Młodej i jej przyjaciółek

W pierwszym przypadku spotykamy się zazwyczaj na jedną lub dwie godziny jeszcze przed rozpoczęciem przez Was właściwej imprezy :). Najlepsza pora na sesję to późne popołudnie lub na dwie godziny przed zachodem słońca. Jednak zawsze przy tym staramy się uwzględnić Wasze plany na ten dzień i znaleźć taki moment na realizację sesji, aby nie kolidowała z innymi zaplanowanymi na ten dzień atrakcjami.

Sesja z okazji wieczoru panieńskiego zorganizowana dla Oli przez jej siostry i przyjaciółki

Miejsce sesji

Jeśli chodzi o miejsce sesji, zazwyczaj realizujemy ją w plenerze. Wspólnie szukamy ciekawych i fotogenicznych miejsc w okolicy, w której spędzacie ten wieczór, które będą stanowiły piękne tło dla Waszych portretów. Może to być łąka lub las nieopodal agroturystki, a której spędzacie wieczór panieński, ogród na terenie hotelu czy spa, a w przypadku niepogody – hotelowy apartament (albo sesja w deszczu :D). Jeśli głównym punktem wieczoru jest impreza w klubie, na miejsce sesji świetnie sprawdzi się miejski park czy miejska starówka.

Jak przygotować się do sesji na wieczorze panieńskim?

Najważniejsze, abyście były w wyśmienitym, szampańskim humorze (lampka wina przed dozwolona ;)). Co do reszty – prawdopodobnie i tak już wyglądacie jak milion dolarów! A reszta? Ważne, żeby całość waszego „looku” była spójna z ideą wieczoru, ale przede wszystkim, z charakterem Panny Młodej. Podczas romantycznej sesji zdjęciowej na łące czy nad rzeką pięknie będziecie wyglądać w sukienkach i wiankach na głowie! Warto zdecydować się na konkretną stylistykę, dobrym pomysłem jej też wyróżnienie Panny Młodej na tle reszty jej przyjaciółek.

Rekwizyty

Przyznam, że nie jestem szczególną entuzjastką rekwizytów podczas sesji zdjęciowych. Zawsze powtarzam, że na sesji zdjęciowej jedyną rzeczą niezbędną jest ten, kto będzie fotografowany. W zdjęciach uwielbiam prawdę i prostotę, dążę do wyciągnięcia i pokazania emocji osoby, która staje przed moim obiektywem. Rekwizyty, zwłaszcza, jeśli jest ich zbyt wiele, potrafią przesłonić to, co najważniejsze. Jednak… mogą pomóc przełamać się i pomóc Wam wyluzować się przed obiektywem, zwłaszcza na początkowym etapie sesji. Pozowanie z rekwizytami np. balonami z helem, szarfami czy confetti ułatwia oswojenie się z obiektywem (możemy skupić uwagę na rekwizycie) i stanowi dobrą rozgrzewkę na początku naszego spotkania :).

Jak przebiega i ile trwa sesja na wieczór panieński?

Sesja na wieczór panieński trwa od jednej do dwóch godzin, w zależności ile osób bierze w niej udział oraz tego, czy realizujemy ją w jednej czy więcej lokalizacji. Podczas sesji powstają wspólnej zdjęcia Panny Młodej z jej wszystkimi przyjaciółkami, zdjęcia w mniejszych grupkach, zdjęcia Panny Młodej z każdą z przyjaciółek z osobna oraz oczywiście indywidualne portrety głównej gwiazdy wieczoru :). I choć oczywiście uwaga skupia się przede wszystkim na Pannie Młodej, zawsze staram się, aby każda z pań uczestniczących w sesji otrzymała choć jeden piękny indywidualny portret. Nie trzymamy się jednak żadnych sztywnych ram, wszelkie pomysły z Waszej strony są mile widziane!

Sesja portretowa Panny Młodej

Inną opcją sesji na wieczór panieński może być indywidualna sesja portretowa, którą Panna Młoda otrzyma w prezencie od swoich przyjaciółek. Aby zaproszenie na sesje zdjęciową było bardziej uroczyste, można przekazać je w formie zamówionego u fotografa vouchera.

Charakter samej sesji uzgadniam i dopasowuję do oczekiwań i marzeń obdarowanej. Może być utrzymana w stylu klasycznej sesji portretowej, albo uwielbianej przez mnie kobiecej sesji sensualnej. Zdjęcia z tej drugiej mogą posłużyć później jako piękny i oryginalny prezent dla przyszłego męża :).

Miejsce i czas trwania sesji

Sesja portretowa Panny Młodej może być wykonana albo w dzień wieczoru panieńskiego, albo innego dnia. Zależnie od pogody, rodzaju sesji (zwykła czy sensualna) oraz przede wszystkim preferencji samej Panny Młodej spotykamy się na łonie natury, studio (w Lublinie sesje wykonujemy zazwyczaj pięknych wnętrzach Foyer Studio Lublin) lub specjalnie wynajętym na czas sesji apartamencie hotelowym.

Tradycyjna sesja portretowa trwa godzinę, sesja sensualna – od godziny do dwóch.

Sesję Oli i jej przyjaciółek realizowałyśmy w pięknej okolicy Siedliska Sobiór, w którym dziewczyny spędzały wieczór panieński

Więcej sesji kobiecych w moim wykonaniu można zobaczyć tutaj: klik

Ile kosztuje sesja z okazji wieczoru panieńskiego?

Wspólna sesja Panny Młodej oraz jej przyjaciółek to koszt od 700 do 900 zł, zależnie od ewentualnych kosztów dojazdu. Ilość zdjęć jaką Panna Młoda otrzyma w efekcie realizacji sesji na wieczorze panieńskim zależna jest od ilość osób biorących udział w sesji, na zasadzie: im więcej pań do fotografowania, tym większe pole do popisu dla fotografa :). Mniej więcej możecie spodziewać się od 30 do 60 ujęć.

Indywidulana sesja portretowa dla Panny Młodej z okazji wieczoru panieńskiego to koszt:

500 zł w przypadku sesji tradycyjnej w plenerze, oraz 600 zł w studio

700 zł jeśli decydujecie się sprezentować waszej przyjaciółce sesję sensualną (te sesje zawsze realizujemy w studio lub apartamencie hotelowym). W obu przypadkach Panna Młoda otrzymuje 30 ujęć.

Czy fotograf na wieczorze panieńskim jest w ogóle potrzebny?

Wieczór panieński to unikatowe wydarzenie, o głębokim symbolicznym charakterze i warto je uwiecznić na profesjonalnych fotografiach. Realizacja sesji podczas wieczoru panieńskiego może być fantastyczną zabawą i sama w sobie stanowić jedną z głównych jego atrakcji. Sesja jest nie tylko ciekawym pomysłem na niespodziankę dla Panny Młodej w trakcie samego wieczoru panieńskiego – efekty sesji możecie wykorzystać do stworzenia oryginalnego prezentu, jak na przykład album ze wspólnymi zdjęciami, jakim obdarujecie swoją przyjaciółkę w dzień jej ślubu. Sesja zdjęciowa podczas wieczoru panieńskiego jest też zwyczajnie świetną okazją, aby pozwolić sobie na celebrowanie swojej kobiecość w gronie najbliższych przyjaciółek i tym samym stworzyć i zachować piękne wspomnienia Waszej przyjaźni!

follow me!

follow me @aleksandrakielczewska

(+48) 695 665 321

aleksandra.kielczewska@gmail.com

fotografia ślubna • Lublin • Warszawa

Kraków • Katowice